معرفی قوانین و مقررات سایت

معرفی جزئی قوانین و مقررات سایت

در این مقاله، به نکاتی که باید موقع نوشتن و تدوین قوانین و مقررات سایت رعایت کنید پرداخته ایم تا به کمک آن بتوانید این کار را به صورتی مناسب و حرفه ای انجام دهید که ضمن بالا بردن رتبه سایت خود، از پیش آمدن مشکلات احتمالی که به سبب عدم رعایت قوانین بروز می‌یابند جلوگیری کنید.

قوانین و مقررات وب سایت به چه دردی می خورد ؟

پیش از آن که به بررسی نکات مورد نیاز موقع تدوین شرایط و قوانین سایت بپردازیم، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که قوانین و مقررات وب سایت به چه دردی می‌خورد؟

قوانین و مقررات سایت، درست مانند قوانین و مقررات جوامع به بهبود تعاملات در دنیای مجازی کمک می‌کنند.این قوانین و مقررات باعث می‌شوند تجارت به صورتی درست و اصولی انجام شود و اعتماد مشتریان بهتر جلب شود.

ضمن این که رعایت قوانین وب سایت موجب شفاف سازی حقوق و تضمین عمل به تعهدات طرفین است.

این قوانین در واقع شرایطی هستند که پیش از دسترسی به سایت و یا قسمت هایی از آن به کاربر نمایش داده می‌شود و کاربران باید پیش از ورود به سایت با آن ها موافقت کنند.

در ادامه، به صورت دقیق تر، دلایل ضرورت وجود قوانین سایت را بررسی کرده ایم:

جلوگیری از سو استفاده از وبسایت

یکی از مواردی که در قسمت قوانین و مقررات وب سایت نوشته می‌شود نحوه استفاده کردن از آن است که به طور مثال کاربران را از نوشتن نظرات توهین آمیز منع می‌کند و به آنان این اخطار را می‌دهد که در صورت درج نظرات غیر محترمانه نظر آنان حذف خواهد شد.همچنین در قسمت قوانین و مقررات کاربران ضرورت اطلاعاتی که از آن ها خواسته می‌شود را خواهند فهمید.

اعلام مالکیت تمام بر وب‌سایت

در قوانین و مقرراتی که روی سایت درج می‌شوند می‌توانید کاربران و مخاطبان وب سایتتان را از مالکیت وب سایت آگاه کنید تا قوانین کپی رایت و حفظ حقوق مالکیت معنوی را رعایت نمایند.

اعمال قدرت در مورد نقض کنندگان قوانین

وقتی قوانین واضح و شفافی درباره نحوه استفاده از وب سایت و حقوق وب سایت وجود داشته باشد، می‌توان در مورد ناقضین قوانین اعمال قدرت کرد.به این صورت که حساب کاربری آن ها را مسدود نمود و امکان دسترسی کاربر متخلف به محتوا را از بین برد.

قوانین و مقررات سایت

ساخت حساب کاربری در سامانه مردم یاران به منزله پذیرش قوانین و مقررات ذیل است:

هر نوع فعالیت در سامانه مردم یاران تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است و همه کاربران موظف به رعایت تمامی موازین قانونی در همه فعالیت‌های خود می‌باشند.
 سامانه مردم یاران یک سامانه کاربر محور است و طبق قانون، مسئولیت محتوای منتشر شده در این سامانه بر عهده منتشرکنندگان است.
جعل عنوان برندهای رسمی و ثبت شده و شخصیت‌های حقوقی و حقیقی به هر شیوه‌ای ممنوع می‌باشد.
درخواست کد فعال‌سازی حساب از سایر کاربران برای نقض حریم خصوصی آن‌ها و ورود به حساب ایشان، فریب سایرین و تهدید یا اقدام به هک و سایر اعمال مجرمانه در سامانه مردم یاران ممنوع است.
انتشار شماره تلفن و اطلاعات خصوصی سایرین و نیز انتشار اسکرین شات از گفتگوهای خصوصی افراد بدون رضایت آن‌ها تخلف است.
پیام‌های ارسالی از سوی حساب‌های رسمی سامانه مردم یاران به حساب شخصی افراد در حکم گفتگوهای خصوصی هستند و فوروارد آن‌ها به سایر افراد، گروه‌ها و کانال‌ها و انتشار اسکرین شات از آن‌ها مطلقا ممنوع است.
ایجاد اختلال در روند فعالیت سامانه مردم یاران و کاربران آن و ایجاد مزاحمت برای فعالیت‌های قانونی و مجاز افراد، گروه‌ها و کانال‌ها به هر نحو تخلف می‌باشد.
سامانه مردم یاران بالاترین احترام را برای حریم خصوصی کاربران قائل است.بر همین اساس هر فعالیتی در زمینه ممبرفروشی را تخلف تلقی نموده و در صورت مشاهده چنین فعالیتی با هر دو طرف(فروشنده و خریدار)برخورد می‌کند.در همین راستا با وجود آن‌که تبلیغات پاپ‌آپ در بستر سامانه انجام نمی‌شوند، تبلیغ آن‌ها در سامانه ممنوع است.
در حال بارگزاری ...